fbpx

ELEKTRONİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜMÜ |

E-Atık Nedir

Elektronik atık geri dönüşümü konusu hakkında çevrenin bilgilendirilmesi gerekmektedir. Elektronik atık nedir? E-Atık nedir? Sorularına cevap vermekle konuya giriş yapalım. Elektronik atık, elektronik cihazların kullanım ömrünün dolması ile ortaya çıkan atık türüdür. Elektronik atık geri dönüşümü ise bu atıkların toplanıp değerlendirilmesi ile mümkün oluyor. Türkiye’de yapılan araştırmalar ise yılda 535.000 ton e-atık çıktığını göstermektedir. Bu e-atıkların çevreye kazandırılması için harekete geçmenizi sağlıyoruz. Genel olarak e-atıkları şu şekilde listeleyebiliriz.

En Çok Çıkan E-Atıklar;

Televizyon
Bilgisayar
DVD, VCR
İzleme ve Kontrol Aletleri
Akıllı Telefonlar ve Tuşlu Telefonlar
Bilişim Telekominikasyon Ekipmanları
Tüketici Ekipmanları
Aydınlatma Ekipmanları
Faks ve Yazıcılar
Fotokopi Makinaları

Sizlerde elinizdeki e-atıkları geri dönüşüme kazandırmak istiyorsanız, bilgisayar veya telefon tamircisiyseniz veya bu atıklardan herhangi birinin elinizde olduğunu düşünüyorsanız, tekrar kullanırım, lazım olur diye depolamak yerine bizimle iletişime geçmeniz yeterli, bizi arayın biz gelip bu atıkların insan sağlığına karşı tehdit oluşturmasının önüne geçerek, faydalı hale getirmek adına çabalayalım. Elektronik atık geri dönüşümü çevrenin korunması için zorunluluktur. Bu atıkların çoğu zehirli olan bir çok madde bileşenini bünyesinde barıdırır ve düzgün bir şekilde yok edilemediğinde insan sağlığını tehdit eder. Topraktaki kirliliğinin büyük oranla sebebi e- atıklardır. Elektronik atık geri dönüşümü ciddiye alınmalı, çevre kirliliğinin önüne geçmek için gerekli önlemler alınmalıdır. Bu sebeple sunduğumuz hizmet gereği elinizdeki elektronik atıkları çöpe atmamanızı talep eder, bu atıkları bulunduğunuz yere gelip almamızı sağlayarak doğaya iyilik yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

E-Atık hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. ,

Sosyal Medya Hesaplarımız İçin Aşağıdan Bize Ulaşın;

Instagram - Twitter - Facebook

E-atıklar çöp olmadığı gibi, kullanım süreleri bitmiş dahi olsa yeniden farklı amaçlarla kullanılabileceği unutulmamalıdır. İzmir’de bulunan şubemizi arayarak elinizdeki e-atıkları toplamamızı talep edebilirsiniz ve bu şekilde çevreye olan duyarlılığınızı ortaya koyabilirsiniz. E-atıklar tarafımızca toplanıp, yeniden kullanılabilir hale gelmesi için geri dönüştürülerek atık alanlarına duyulan ihtiyacın azaltılması ve yeni iş sahalarının meydana gelmesine de olanak sağlamaktayız. Aslında küçük gibi görülen bu işin etkileri oldukça büyük ve yadsınamayacak kadar önemlidir. Elektronik atık geri dönüşümü için her işletme elinden geleni yapmalı ve bu atıkları gereksizce elinde tutmamalıdır.

Yönetmelikler

Çevre Denetim Yönetmeliği
ATIK ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYALARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ

İletişim 
İzmir
Samurlu Mah. 1244 Sk. No: 18-I Aliağa / İzmir

E Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi ©   Elektronik Atık - Elektronik Hurda - C Kart Hurdası - Çöp Kart Hurdası - Elektronik Kart Hurdası - Titanyum Hurdası - Karbür Hurdası - Bakır Hurdası - Sarı Hurdası - Alüminyum Hurdası - Demir Hurdası - Krom Hurdası - Talaş Hurdası

Translate »